لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

منابع‌ معدنی‌ به‌ عنوان‌ مواد اولیه‌ مورد استفاده‌ در تولیدات‌ صنعتی‌ و برخی‌ فعالیت‌های‌ اقتصادی‌ مانند ساختمان‌، ارزش‌فراوانی‌ دارد و کشورهای‌ صاحب‌ منابع‌ مذکور می‌توانند از فرآوری‌ و عرضه‌ این‌ مواد به‌ بازارهای‌ جهانی‌، درآمدهای‌ ارزی‌سرشاری‌ را نصیب‌ خود سازند. یکی‌ از مواد معدنی‌ ارزشمند، سنگ‌های‌ تزیینی‌ می‌باشند که‌ به‌ اشکال‌ و خواص‌ گوناگون‌ درطبیعت‌ یافت‌ می‌شوند و کاربرد وسیعی‌ در فعالیت‌های‌ تولیدی‌ و مولد دارند. ایران‌ از جمله‌ کشورهایی‌ است‌ که‌ ذخایر متنوع‌ و سرشاری‌ از سنگ‌های‌ تزیینی‌ دارد. با بهره‌برداری‌ بهینه‌ از این‌ ذخایر وفرآوری‌ و پردازش‌ آنها، نه‌تنها می‌توان‌ به‌ ایجاد فرصت‌های‌ شغلی‌ مناسب‌ در جامعه‌ دست‌ یافت‌، بلکه‌ از راه‌ صادرات‌ این‌سنگ‌ها، درآمد ارزی‌ مناسبی‌ نیز قابل‌ حصول‌ است‌. در راه حصول به این هدف استفاده از تکنولوژی کارآمد و به روز بسیار مهم است.
ایران اگرچه پس از ایتالیا، چین و هند در جایگاه چهارم تولید سنگ تزیینی در دنیا قرار دارد، ولی کشورمان کماکان نتوانسته سهم سرانه صادرات این بخش را به حد این کشورها برساند. این در حالی اسـت که کمتر کشوری در جهان دارای تنوع سنگ های تزیینی ایران است. کشورمان از نظر تعدد، تنوع و غنای ذخایر سنگ های تزیینی جایگاه ممتازی در جهان دارد و حتی برخی سنگ های کشورمان مانند انواع تراورتن ها و مرمریت های الوان، منحصر به فرد است.
در حال حاضر عمده ترین ذخایر سنگ های تزیینی و نمای ایران عبارتند از معادن سنگ چینی نی ریز، معادن سنگ چینی میبد و قروه، سنگ گرانیت همـدان، تـراورتـن رنگی آذرشهر، تراورتن سفید محلات، مرمریت نجف آباد و لاشتر، معادن سنگ چینی الیگودرز و ذخایر سنگ آباده، کلاردشت، خرمدره، زنجان ، سربشه ، نهبندان و گناباد که از مهم ترین سنگ های مورد مبادله در سطح جهان به شمار می آیند.
یکی از عمده ترین نکاتی که کشورمان نتوانسته است علیرغم تنوع تولیدو معادن ناب، جایگاه مناسبی در بازار جهانی سنگ های تزیینی داشته باشد ، اینست که کشور ما در فرآوری این سنگ ها به تکنولوژی روز دست نیافته است و این امر باعث شده تا عمده ارزش افزوده این محصولات نصیب دیگر کشورها شود.

معرفی سنگ های گرانیت مروارید

سنگ های گرانیت مروارید برش خورده و فرآوری شده حاصل ۲ عمل اصلی بر روی قله سنگ هایی هستند که از معادن برداشت می شوند. این دو عمل اصلی عبارتند از :
۱- برش قله در سایز های مورد نیاز
۲- صیقلی کردن و قطعه قطعه کردن
این سنگ ها از لحاظ طرح و سایز ، تنوع بسیار زیادی دارند. عمده قطر برش این محصولات در کشور ما در حدود ۲ سانتیمتر می باشد ، که طول و عرض سنگ های فرآوری شده نیز بنا به درخواست مشتری کاملاً متفاوت است.

روش تولید سنگ های گرانیت مروارید

در نمودار زیر به صورت شماتیک فرآیند تولید سنگ های گرانیت مروارید از ابتدای ورود قله های سنگ گرانیت مروارید تا فرآوری محصول را مشاهده می نمایید :

 

 محصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی