لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

جرثقیل
جرثقیل ابزاری است که برای جابجایی قله های سنگ گرانیت مروارید در ورودی کارخانه به محل قله بر استفاده می شود . این وسیله با کمک ریل ها و واگن های متحرک ( اصطلاحاً حمّال ) قله های سنگ گرانیت مروارید را به زیر دستگاه قله بر هدایت می کند تا مورد فرآوری قرار گیرد. جهت احداث این واحد با توجه به ظرفیت تولید دو جرثقیل ۳۰ تن پیشنهاد می گردد. در زیر نمایی از این جرثقیل و واگن های حمل را شاهد هستید :

تجهیزات تولید گرانیت مروارید

دستگاه قله بر
این ابزار توسط الکتروموتوری که بر روی آن نصب است سبب چرخش تیغه هایی را فراهم می آورد و بدینوسیله باعث ایجاد برش در سنگ گرانیت مروارید می شود. با تنظیم فاصله بین تیغه ها می توان قطرهای مختلفی از سنگ را ایجاد نمود . تعداد تیغه های قله بر پرامتر تعیین کننده جهت تعداد برش همزمان سنگ می باشد و سرعت عملیات را مشخص می کند . جهت احداث این واحد با توجه به حجم تولید دو دستگاه قله بر ۳۳ تیغ پیشنهاد می شود. در شکل زیر شاهد یک دستگاه قله بر می باشید :

تجهیزات تولید گرانیت مروارید

دستگاه ساب
این واحد به وسیله سگمنت های ساینده ای بر روی هد های چرخانش نصب می شوند با حرکت دورانی این هد ها بر سطح سنگ های گرانیت مروارید برش داده شده توسط قله بر باعث صیقلی شدن سطح آنها می شود . متداولترین دستگاه های ساب معروف به ساب ۱۶ کله هستند که این بدان معناست که ۱۶ هد متحرک در این ابزار بکار رفته است . در این طرح دو دستگاه ساب ( یک ساب معمولی ، یک ساب اسلب) در نظر گرفته شده است . در شکل زیر شاهد نمایش یک دستگاه ساب معمولی ۱۶ کله هستید :

تجهیزات تولید گرانیت مروارید

دستگاه طولی بر
این ابزار جهت اصلاح برش های طولی در پلاک های سنگِ فرآوری شده در مراحل قبلی ، مورد استفاده قرار می گیرد . به نحوی که توسط برش یک تیغه برنده لبه های خارجی پلاک ها را اصلاح می کند. به این وسیله در اصلاح کله بر نیز می گویند . شکل زیر نشان دهنده یک دستگاه طولی بر است .

تجهیزات تولید گرانیت مروارید

دستگاه عرضی بر
توسط دستگاه عرضی بر پلاک های سنگ فرآوری شده را به ابعاد دلخواه برش می خورند. این برش ها نیز توسط تیغه برنده ای که به صورت عرضی در سطح سنگ گرانیت مروارید حرکت می کند ایجاد می شود.
در زیر شاهد یک نمونه از این دستگاه هستید :

تجهیزات تولید گرانیت مروارید

شیار زن
این وسیله برای ایجاد شیار در محصولات خاص مانند پله ها و ستون ها و … بکار می رود .
نمونه ای از سنگ های فرآوری شده را در زیر مشاهده می کنید :

تجهیزات تولید گرانیت مرواریدمحصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی