لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

سرمایه گذاری به زبان ساده یعنی کار کردن با پولتان. در واقع یک راه متفاوت جهت کسب پول بیشتر. معمولا همه ما شغلی داریم که درآمدی از حقوق و مزایای آن کسب می کنیم. حال اگر بخواهیم درآمد بیشتری داشته باشیم باید ساعات بیشتری کار کنیم. اما ما محدودیت داریم و نمی توانیم بیش از یک نفر و نهایتا ۲۴ ساعت در شبانه روز کار کنیم. لذا برای کسب درآمد بیشتر باید فکر این باشیم که پول به جای خودمان کار کند.
قبل از سرمایه گذاری، استراتژی را مشخص کنید
بطور مثال اگر از امروز شما ابتدای هر سال مبلغ یک میلیون تومان سرمایه گذاری کنید و هر سال ۱۰% سود کسب کنید و از آن برداشت هم نکنید بعد از ۳۰ سال تقریبا مبلغ ۱۶۴ میلیون تومان خواهید داشت، ولی اگر آن را صرفا پس انداز کنید فقط مبلغ ۳۰ میلیون تومان خواهید داشت.
شما گزینه های متنوعی برای سرمایه گذاری می توانید انتخاب کنید: سپرده گذاری در بانک، خرید طلا و دارایی های فیزیکی و املاک، انواع ارزها، اوراق بهادار مثل سهام، اوراق مشارکت و یا اینکه خودتان کسب وکاری راه اندازی نموده تا از محل درآمدهای آن سود کسب نمائید. برخی افراد نیز ترجیح می دهند که بصورت غیرمستقیم و از طریق محصولات متنوع سرمایه گذاری در قالب صندوق های سرمایه گذاری اقدام کنند.
هر کدام از این گزینه های سرمایه گذاری دارای منافع و همچنین ریسک ها و معایب مخصوص به خود هستند که هر سرمایه گذار باید با درنظر گرفتن اهداف و شرایط خاص خود اقدام به سرمایه گذاری نماید.
ولی آنچه که مهم است شما باید در مورد سرمایه گذاری که انجام می دهید به خوبی آگاهی داشته باشید و همچنین قبل از هر کاری استراتژی سرمایه گذاری خود را تعیین نمائید.
یک فرد بازنشسته ۷۰ ساله بجای درگیر نمودن خود در ریسک سرمایه گذاری ممکن است ترجیح دهد صرفا ارزش پول خود را حفظ نماید، یا یک فرد جوان ممکن است ریسک پذیری بیشتری داشته باشد، یک زوج ۳۰ ساله ممکن است برای پس انداز دوران بازنشستگی و پشتیبانی از فرزندان خود یک برنامه ۳۰ ساله داشته باشند، یک فرد که میزان بدهی بالا ودرآمد کمی دارد ممکن است حتی از استرس شب ها نخوابد و تحمل ریسک بیشتری نداشته باشد، یک فرد میلیونر شاید به راحتی توان مدیریت ریسک خود را داشته باشد و بیشتر ریسک کند، یک فرد ممکن است از ماشین های سریع، ورزش های هیجانی و فعالیت های پرمخاطره لذت ببرد در مقابل فرد دیگر ثبات و امنیت را بیشتر ترجیح دهد
پس جهت تعیین استراتژی سرمایه گذاری خود ابتدا باید خودتان را بشناسید. یعنی هم اهداف و هم ویژگی های شخصیتی وروحیات خود را بشناسید. مهمترین فاکتورهایی که باید در این مرحله در نظر بگیرید: وضعیت مالی (درآمد و ثروت) فرد و میزان ثبات آن، سن فرد و افق زمانی مورد نظر برای سرمایه گذاری که می خواهید انجام دهید، وضعیت شغلی و محیط کسب وکارتان، حجم سرمایه گذاری که می خواهید انجام دهید، تعهدات و بدهی هایی که درآینده دارید، میزان دانش خود از سرمایه گذاری، ویژگی ها و تمایلات شخصی و میزان ریسک پذیری تان و…
هنگام سرمایه گذاری صرفا به دانش خود تکیه نکنید و ابتدا وضعیت خود و میزان ریسک پذیری خود را بشناسید و با تعیین یک استراتژی متناسب با وضعیت خود سرمایه گذاری نمائید.
نتیجه گیری
•پس بطور کلی سرمایه گذاری در اصطلاح به معنی خرید یا پرداخت پولی است که شما انتظار دارید در آینده مشخص یا ارزش آن رشد نموده و یا سودی نصیب شما کند .
• قدرت اصلی پول به سرمایه گذاری مجدد و عدم برداشت از سود سرمایه گذاری است که به اصطلاح مرکب شدن نام دارد.
• شما گزینه های متنوعی برای سرمایه گذاری می توانید انتخاب کنید از خرید طلا و دارایی های فیزیکی تا انواع ارزها و سهام و…
• قبل از انجام سرمایه گذاری با شناخت خود یک استراتژی مناسب تعیین نمائید.محصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی