لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

اصلاح دستور العمل نحوه بازگشایی و توقف نمادها و همچنین تدوین دیگر آیین‌نامه‌ها و قوانین جدید بورس به افزایش اعتماد مردم منجر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سایت خبری اتاق تهران، سید حسین سلیمی، نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران در یادداشتی نوشت: شفافیت در گزارش‌نویسی مالی شرکت‌های بورسی یک عامل مؤثر در آغاز رشد شاخص کل بازار سرمایه در سه چهار ماه گذشته بود.

اکنون نیز عوامل دیگری باعث ثبت رکورد تاریخی بازار سرمایه شده است. نوسان بازار سکه و دلار یکی از عوامل مؤثر در افزایش علاقه‌مندی به خرید سهام در بورس تهران است. نرخ سکه بالا رفته و دلار گران شده به همین دلیل تقاضا برای خرید سهامی که با نرخ‌های سابق عرضه می‌شود، بیشتر شده است.

از آنجا که ارز و سکه و بورس سه بازار اصلی‌اند در نتیجه نوسان دو بازار اول به رونق دومی کمک کرده است و البته شفافیت ایجاد شده هم در این ‌بین تأثیر به سزایی داشته است.

عامل دیگر، کاهش مدت‌زمان توقف نمادهاست. اصلاح دستور العمل نحوه بازگشایی و توقف نمادها و همچنین تدوین دیگر آیین‌نامه‌ها و قوانین جدید بورس به افزایش اعتماد مردم منجر شده است. این موضوع باعث شده حجم فروش از ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان در روز به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان برسد. رونق کنونی نشان می‌دهد که مردم بازدهی بورس را پذیرفتند و ادامه این وضعیت مثبت، وابسته به ثبات سیاسی و اقتصادی کشور است و اگر تحول خاصی دراین‌باره رخ ندهد، وضعیت مثبت بورس ادامه پیدا می‌کند.

در نهایت آنکه دو عامل نرخ ارز و قیمت جهانی طلا می توانند بر روند مثبت بازار سرمایه تاثیر گذار باشند اما به نظر نمی رسد که کاهش قیمت سکه خریداران سهام را از بورس خارج و به این بازار هدایت کند.محصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی