لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛
در این نشست پس از خیرمقدم به شرکت کنندگان از سوی شیخی ذیحساب و مدیرکل امور مالی وزارت کشور، تقی رستم وندی معاون وزیر و رئیس سازمان اجتماعی کشور هدف از تشکیل نشست مشترک مدیران مالی و امور اجتماعی استانداری ها را تشریک مساعی در حل گره های مالی و تنگناهای بودجه ای در مسیر قانونی به منظور سرعت بخشیدن به اجرای طرح های امور اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی اعلام کرد و افزود: منظور از همکاری تنگاتنگ ذیحسابان با مجریان طرح های مرتبط با کاهش آسیب های اجتماعی گزیر از قانون گرائی نیست بلکه تداوم تلاشها با قید ضرورت فوریت در چارچوب قانون است.
معاون وزیر و رئیس سازمان اجتماعی کشور خطاب به مدیران عالی استانداری ها گفت: تسهیل گری در اختصاص اعتبارات و سرعت بخشیدن به طرح های در دست اقدام دفاتر امور اجتماعی استانداری ها با نگاهی انسانی و اخلاقی، درخواست ما از ذیحسابان استانداری ها با رعایت قانون گرائی است.
رستم وندی با ذکر بیانات مقام معظم رهبری در جلسه پنجم شورای اجتماعی کشور مورخ ۲۳ آبان ماه گذشته گفت: انتظار رهبر معظم انقلاب اسلامی از نهادهای فعال در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی کشور انجام کار اساسی و تحول جهادی در کنترل این آسیب هاست.
وی با بیان گزارشی از آسیب های جدی در حوزه های مختلف اجتماعی گفت: همکاران مالی در استانداری ها از ظرفیت های قانونی در حوزه کاری خود اطلاعات بیشتری دارند و انتظار می رود این ظرفیت ها را به همکاران خود در دفاتر امور اجتماعی استانها منتقل کنند تا شاهد تحول در اجرای طرح های کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف از جمله اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی مسائل اخلاقی و مناطق حاد بحرانی باشیم.
رستم وندی در پایان از مدیران دفاتر امور اجتماعی استانداریها خواست اقدامات خود را در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی مستند سازی کنند .
وی گفت: یکی از شاخصهای ارزیابی فعالیت مدیران حوزه اجتماعی استانداری ها مستندسازی فعالیت هاست.
این جلسه با طرح پرسش و پاسخ درباره نحوه همکاری ذیحسابان با مدیران حوزه اجتماعی استانداریها ادامه یافت و قرار است مدیران دو حوزه یاد شده عصر امروز در جلسات جداگانه ای موارد و مسائل خود را در حضور مدیران سارمان امور اجتماعی کشور و مدیران کل حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع پیگیری کنند.
محبوبی معاون سازمان اجتماعی وزارت کشور: تخصیص صدرصدی اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی طرحهای کاهش آسیب های اجتماعی در سال ۹۶
در ادامه این جلسه معاون سازمان اجتماعی کشور گفت: برای مقابله جدی و موثر با آسیب های اجتماعی باید تشکلهای غیر دولتی را تقویت و زمینه مشارکت آنها را در طرحهای مقابله با آسیب های اجتماعی بیش از پیش فراهم کنیم.
محبوبی گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی تعداد ۵۹۵ برنامه از ۳۰ استان کشور اخذ شده و مورد تائید سازمان اجتماعی کشور قرار گرفته است.
وی با اعلام تخصیص صد در صدی اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی طرحهای کاهش آسیب های اجتماعی در سال ۹۶ گفت: نیمی از این مبلغ برای ساماندهی مناطق حاشیه شهرها در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
محبوبی تسهیل گری، تسریع در تخصیص منابع، نظارت بر عملکرد دستگاهها، مستند کردن فعالیتها از طریق تهیه گزارشهای مکتوب و مصور و پایش نتایج را پنج خواسته مهم حوزه اجتماعی از حوزه امور اداری مالی وزارت کشور بر شمرد و گفت: استفاده از تشکلهای مردمی غیر دولتی از طریق تقویت این نهادها در پیشبرد مبارزه با آسیب های اجتماعی بسیار اثرگذار خواهد بود.
وی افزود: باید ریشه آسیب ها را شناسایی کنیم تا مداخلات تاثیر عمیق تری داشته باشد.محصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی