لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

دررابطه با افزایش بیمه شخص ثالث ؛ بیمه مرکزی جداول حق بیمه پایه شخص ثالث را برای امسال منتشر کرده که نشان می دهد حق بیمه پایه برای این رشته نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.براساس جداول منتشر شده بیمه مرکزی، حق بیمه پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه برای بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثرحوادث ناشی از وسایل نقلیه در سال ۱۳۹۷ با توجه به تعیین خسارت ۳ میلیارد و ۸۰ میلیون ریالی تعهدات بدنی (دیه) و ۷۷ میلیون ریالی تعهدات مالی نسبت به سال گذشته ۱۰- درصد افزایش یافته است

ضوابط در تخفیفات بیمه شخص ثالث عادلانه ترشد

در خصوص آیین نامه ماده ۱۸ بیمه نامه شخص ثالث گفت: در آیین نامه قبلی در صورتی که شخصی تصادف میکرد با یکبار استفاده از خسارت شخص ثالث کل تخفیفات آن از بین می رفت اما در آیین نامه جدید به منظور حفظ حقوق بیمه گذاران ترتیبی اتخاذ شد که در تصادفات  منجر به خسارت مالی برای بار اول  ۲۰واحد درصد تخفیفات و در تصادف دوم۳۰واحد درصد و در تصادف سوم  به بعد ۴۰واحد درصد آن از بین می رود. در تصادفات جانی نیز،۳۰واحد درصد برای خسارت اول، ۷۰واحد درصد بار دوم و ۱۰۰واحد درصد بار سوم از تخفیفات کاسته می شود.

خفیفات قبلی دارندگان بیمه شخص ثالث از حقوق مکتسبه آنهاست و به جای خود باقی خواهد ماند و این آیین نامه از تاریخی که ابلاغ شده است اجرایی می باشد و در صورت ادامه نداشتن خسارت سالانه ۵ درصد به تخفیف آنها اضافه می شود.

صدور بیمه نامه های شخص ثالث برای کلیه ی خودروها تخفیف ۲/۵ درصدی دارد.
بیمه نامه های شخص ثالث برای کلیه خودروها به صورت ۲۵% نقد و مابقی در اقساط شش ماهه صادر می گردد.
بسیاری از بیمه‌گزاران در محاسبه تعداد سال تخفیف بیمه شخص ثالث خود دچار اشتباهی رایج می‌شوند؛ به این صورت که عدد نوشته‌شده روی بیمه‌نامه خود را که با “ع خ” یا “تخفیف عدم خسارت” نشان داده‌شده است، با سال تخفیف اشتباه می‌گیرند. برای محاسبه سال تخفیف وسیله نقلیه، می‌بایست عدد تخفیف نوشته‌شده روی بیمه‌نامه را با مدت‌زمان بیمه‌نامه جمع کرد. برای مثال اگر روی بیمه‌نامه شخص نوشته‌شده است دو سال تخفیف عدم خسارت و مدت بیمه‌نامه آخر شخص شش ماه است، سال تخفیف شخص برای تمدیدبیمه شخص ثالث ۰/۵+۲ یعنی دو سال و نیم خواهد بود و در محاسبه بیمه شخص ثالث وی اعمال می‌گردد.

مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث می‌تواند از چند روز تا یک سال باشد. برخی از شرکت‌های بیمه، بیمه شخص ثالث را به صورت روزشمار نیز ارائه می‌دهند. در کل خرید بیمه شخص ثالث به صورت سالانه مقرون‌به‌صرفه‌تر است. برای مثال قیمت بیمه‌نامه شش ماهه از نصف قیمت بیمه‌نامه یک ساله بیشتر است. چرا که بیمه‌های کوتاه مدت برای شرکت‌های بیمه ریسک بیشتری دارند.

در شرایط متفاوتی ممکن است فرد قصد انتقال بیمه شخص ثالث خود را به روش‌های مختلف داشته باشد. در ادامه به چند مورد از اَشکال انتقال و روند آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

در ادامه این نکته نیز قید شد که آیین‌نامه جدید امتیاز ویژه‌ای نیز برای بیمه‌گذاران دارد و آن این است که در گذشته بیمه‌گذاران اعتراض داشتند که با یک بار خسارت نباید تمام تخفیفات سال‌های گذشته از بین برود. این دغدغه مردم در آیین‌نامه جدید بر طرف شده و از این پس در صورت خسارت تمام تخفیفات بیمه‌گذار به یک‌باره از بین نمی‌رود بلکه این کاهش تخفیفات پلکانی است.

.محصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی