لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا عصر روز دوشنبه به وقت محلی در نشست کابینه این کشور گفت طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعدی، تصمیم مهمی در ارتباط با سوریه اتخاذ خواهد کرد.

وی با تاکید بر این که گزینه اقدام نظامی همچنان روی میز است، افزود، فرماندهان ارشد ارتش امریکا مشغول بررسی راه های نشان دادن واکنش به حمله شیمیایی در منطقه دومای شهرغوطه شرقی سوریه هستند.

افزایش قابل‌توجه گشت‌زنی جنگنده‌های امریکایی در مرز عراق و سوریه، بیانیه سازمان هوایی اروپا برای خودداری از پرواز هواپیماهای غیرنظامی در سواحل شرقی مدیترانه و سوریه به مدت ۷۲ ساعت و حرکت ناو هواپیمابر یواس‌اس ترومن به همراه ناوهای تهاجمی از پایگاه دریایی نورفک ویرجینیا به سمت دریای مدیترانه از جمله این نشانه‌ها هستند و آخرین نشانه هم پیام توئیتری ترامپ در روز چهارشنبه است که روسیه را مورد خطاب قرار داده و نوشته:

«روسیه متعهد شده هرگونه موشک شلیک شده به سوریه را ساقط کند. پس، روسیه آماده باش چرا که موشک‌هایی خواهند آمد که کاملاً خوشگل، جدید و هوشمند هستند!»

با این حال، ائتلاف جنگ ضد ملت سوریه برای جلوگیری از شکست تروریست ها و شورشیان دراین کشور و واداشتن ترامپبه تبعیت از سیاست ادامه حضور درجنگ سوریه، به رویدادی متوسل شده اند که اصل آن محل تردید قرار دارد.

۱۵ سال پیش نیز امریکایی ها با جوسازی علیه عراق و ارائه اطلاعات دروغ در شورای امنیت سازمان ملل، این کشور را هدف حمله قرار دادند و صدها هزار تن را به کام مرگ فرستادند.

بازیگر اصلی این نمایش فریب، «کالین پاول»، وزیرامور خارجه وقت امریکا بعدها اعتراف کرد که اطلاعات طرح شده در جلسه پرتنش آوریل ۲۰۰۳ شورای امنیت درباره سلاح های کشتارجمعی عراق دروغ بوده است.

اکنون جهان در آستانه جنگ دیگری برپایه اطلاعات نامعتبر و این بار در سوریه قرار دارد.

به نظر می‌رسد که آمادگی سیستم‌ها دفاع موشکی در این مرحله مد نظر گرفته شده و علاوه بر ارتش سوریه، یگان‌ها روسی و از جمله سیستم اس ۴۰۰ آن آماده مقابله با حملات امریکایی‌ها و متحدانش شده‌اند. این نحو حرکت آهسته روسی باعث شده دست کم دو متحد اصلی امریکا با احتیاط از حمله به سوریه بگویند به نحوی که ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، می‌گوید تنها در صورتی می‌تواند دستور یک حمله را صادر کند که دست داشتن دولت سوریه در حمله شیمیایی دوما معلوم شود و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، هم می‌گوید حمله نظامی به سوریههم‌پیمانان این کشور را شامل نمی‌شود و «هدف تأسیسات شیمیایی دولت سوریه خواهد بود.»‌

بولتون پیش از این نوشته بود ما نباید طرح خروج از عراق در ۲۰۱۱ میلادی را در مورد سوریه پس از نابودی داعش تکرار کنیم و باید «متعهدانه» (!) برای آینده سوریه در آن بمانیم. حالا ترامپ در حالی که وی را به عنوان مشاور عالی امنیت ملی آمریکا منصوب می‌کند، می‌گوید قصد خروج فوری از سوریه را داریم! اکنون نیز با وقوع حمله شیمیایی مدعی است طرح حمله به سوریه در دست بررسی است. به نظر می‌رسد شواهد بیش از آنکه علیه اسد باشد، علیه دولت آمریکا است. از این رو اگر قرار است تحقیقی صورت بگیرد، باید ابتدا در مورد نقش آمریکا در حمله شیمیایی اخیر در غوطه شرقی متمرکز شود، نه ارتباط این حمله به دولت اسد، به ویژه اینکه یادمان نرفته دولت بوش چگونه در مورد تسلیحات کشتار جمعی صدام به کنگره و دولت‌های متحد خود دروغ گفت و یک جنگ بزرگ را بر مبنای همان دروغ‌ها به راه انداخت.

ئیس‌جمهور امریکا در پاسخ به گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال جنگ با سوریه، گفتاآمریکا وارد چنین جنگی نمی‌شود.

آمریکا روز جمعه با متهم کردن دولت سوریه به استفاده از تسلیحات شیمیایی، پایگاه هوایی «الشعیرات» واقع در حمص را هدف حمله قرار داد.

این حمله موجب شد تا گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال تلاش امریکا برای تغییر نظام سوریه با توسل به گزینه نظامی شکل بگیرد.

با این وجود، ترامپ در مصاحبه‌ای که نسخه کامل آن تا ساعتی دیگر از شبکه «فاکس نیوز» پخش می‌شود، در مورد احتمال جنگ با سوریه، گفت: «ما وارد سوریه نخواهیم شد.»

وی در عین حال در توجیه حمله به پایگاه هوایی ارتش سوریه، دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرد و گفت این حمله پاسخی به حادثه «خان شیخون» بود.محصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی