لوگو سنگبری معنوی
98-51-5252-4773+ -0915-528-4095   0 محصول - تومان العربية简体中文EnglishFrançaisItalianoفارسیEspañolTürkçeاردو
|

سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ – ۲۳:۰۳

خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با تایید سقوط یک فروند بالگرد آب‌های خلیج فارس از آغاز عملیات تجسس سرنشیان خبرداد.

رضا جعفرزاده، درباره سقوط یک فروند بالگرد در جزیره لاوان گفت: حدود ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه امشب یه فروند بالگرد ۲۱۲ متعلق به شرکت هلیکوپتری ایران هنگام انتقال بیمار از سکوی نفتی لاوان عازم جزیره کیش بود.

وی ادامه داد: متاسفانه در حین انتقال بیمار از سکوی نفتی لاوان، بعد از بلند شدن بالگرد از سکوی نفتی مذکور، دچار سانحه شد و در آب‌های خلیج فارس سقوط کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه از لحظه مخابره این خبر عملیات تجسس و نجات آغاز شده است افزود: این بالگرد ۵ سرنشین داشته است که تاکنون ۳ سرنشین پیدا شده که در مورد وضعیت آن‌ها اطلاعی نداریم.

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: هلی‌کوپتر شرکت نفت حوالی جزیره لاوان بر روی دریا سقوط کرد.

ارسلان بهاری اظهار کرد: هلی‌کوپتر متعلق به شرکت نفت حوالی جزیره لاوان دقایقی پیش بر روی دریا دچار حادثه شده و بر روی دریا سقوط کرد ولی خوشبختانه با باز شدن تیوپ‌ها به زیر آب نرفته است.

وی افزود: در این هلی‌کوپتر که در حال جابجایی یک مریض بوده است علاوه بر خلبان، کمک خلبان، یک نفر پزشکیار نیز حضور داشته است.

فرماندار شهرستان بندرلنگه بیان کرد: هلی‌کوپتر حادثه دیده شرکت نفت در چهار مایلی سکوی R1 نفت لاوان دچار حادثه شده است.

بهاری خاطرنشان کرد: متاسفانه بیمار و پزشکیار فوت نمودند و عملیات برای نجات خلبان و کمکی هلی‌کوپتر سانحه دیده شرکت نفت ادامه دارد.

وزارت نفت هم اعلام کرد: تاکنون فوت جواد کاراندیش (بیمار) و بهروز اشکان، پزشکیار تایید و از سلامتی کاپیتان سهیلی اطمینان حاصل شده است.

اسامی ۴ نفر از سرنشینان بالگرد:

خلبان: کاپیتان سهیل اطمینان

کمک خلبان: کاپیتان فتاحی

بیمار: جواد کار اندیش

پزشکیار: بهروز اشکان

با گذشت بیش از ۱۳ ساعت از بروز سانحه سقوط بالگرد اجاره‌ای شرکت نفت فلات قاره ایرانمتعلق به شرکت ساخه در آب‌های خلیج‌فارس، عملیات جستجو برای یافتن دو سرنشین ناپدید شده این بالگرد همچنان ادامه دارد.

این حادثه حدود ساعت ۲۰:۵۰ دقیقه شامگاه سه‌شنبه ۲۸ فروردین روی داد و یک فروند بالگرد بل ۲۱۲ متعلق به شرکت پیمانکار که در اجاره شرکت نفت فلات قاره  ایران بوده، از سکوی رسالت در محدوده منطقه لاوان به منظور انتقال یکی از همکاران که دچار سکته قلبی شده بود به سمت جزیره کیش به پرواز درآمد که چهار دقیقه پس از پرواز، دچار سانحه شده و روی آب سقوط کرده است.

شناورهای سکو به سرعت پس از بروز سانحه، به منظور انجام عملیات جستجو و نجات به محل اعزام شدند و سه نفر از سرنشینان بالگرد را یافتند که متاسفانه دو نفر از سرنشینان به اسامی جواد کاراندیش مسئول تعمیرات سکوهای دریایی و بهروز اشکان پزشکیار فوت نموده و سیدمحمد سهیلی کاپیتان دوم بالگرد برای انجام عملیات درمانی به جزیره کیش منتقل شده است.

همچنین بلافاصله پس از بروز این حادثه، کمیته بحران در ستاد تهران و منطقه لاوان تشکیل شده و به بررسی ابعاد این حادثه پرداخت، صبح امروز نیز مهندس بورد مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت  نفت فلات قاره ایران به منظور بررسی ابعادحادثه و وضعیت سرنشینان ناپدید شده بالگردوارد منطقه لاوان شده و در محل سانحه حضور یافته‌اند.

شرکت نفت فلات قاره ایران  با بسیج همه امکانات و نیروها و اعزام شناورها و غواصان،عملیات جستجو برای نجات علی فتاحی (خلبان) و بهروز موسوی دو سرنشین دیگربالگرد را با جدیت دنبال می‌کند.

این گزارش حاکی است، با توجه به وضعیت جوی نامناسب و مواج بودن دریا،عملیات جستجو با دشواری دنبال می‌شود.

 محصولات سنگبری معنوی
نماد اعتماد سنگبری معنوی